Poslední akcí roku 2018 v projektu „Spiel ohne Grenzen – Fussball verbindet. Hra bez hranic – Fotbal spojuje“, který byl uzavřen mezi kluby FSV Zwickau a FC Slavia Karlovy Vary byl fotbalový turnaj v Karlových Varech pro kategorii U9.

V krásné a moderní Hale míčových sportů KV arény se utkalo celkem šest týmů a to dva týmy FC Slavia Karlovy Vary, kde jeden tým tvořili kluci z kategorie U8, tedy ročník narození 2011, dále pak FSV Zwickau, SV Gleiritsch/Trausnitz, Lokomotiva Karlovy Vary a Junior Chomutov.

Samotný turnaj se hrál systémem každý s každým a jednotlivá utkání trvala 15 minut a po celou dobu bylo vidět plno krásných momentů a plno vstřelených branek. Celkovým vítězem turnaje se stal tým ze Zwickau, který na turnaji předvedl výkony jak vyrovnané, tak hlavně velice kvalitní a bez ztráty bodu a se skorém 46:2 turnajem prošel jak nůž máslem. O velké překvapení se nakonec postaral tým FC Slavia Karlovy Vary červená, který byl složen z kluků o rok mladších a na turnaji obsadil druhé místo před svými staršími kamarády z kategorie U9.

V rámci vyhlášení si kluci a holky domů odvezli nejen pohár, ale každý z hráčů a hráček obdržel na památku i krásnou medaili z tohoto turnaje. Vyhlášeni byli i tři nejlepší hráči turnaje, kterými se stali Nick Rautmann a Moritz Beer z FSV Zwickau a Matěj Moskva z FC Slavia Karlovy Vary červená.

Radost z turnaje nejen na straně všech hráčů a hráček, ale i samotných trenérů a v neposlední řadě i fanoušků z řady rodičů, to bylo cílem tohoto turnaje a to se povedlo.