První adventní víkend roku byl ve znamení 10. ročníku halového turnaje, který v rámci projektu „Spiel ohne Grenzen – Fussball verbindet. Hra bez hranic – Fotbal spojuje“, který byl uzavřen mezi kluby FSV Zwickau a FC Slavia Karlovy Vary pořádal domácí tým ze Zwickau.

Kvalitně obsazený turnaj napříč všemi kategoriemi sliboval zajímavé a kvalitní srovnání těchto celků. Pro naše kluky byl tento turnaj jedinečnou možností zahrát si s týmy, které ve východní části Německa patří mezi ty nejlepší a v závěrečné fázi narazit i na pozvané týmy ze západní části, Norimberk nebo Hof.

Jako první se na turnaji měla představit kategorie U9. Bohužel vzhledem k počasí, které panovalo na naší straně (velká ledovka) jsme se po dohodě s pořadatelem rozhodli, že v zájmu bezpečí našich dětí na turnaj nedorazíme. V této kategorii nakonec vyhrál domácí tým, který ve finále porazil na penalty RB Leipzig.

Polevující počasí a pečlivě upravené silnice během dopoledne dovolili, že na turnaj tento den nakonec dorazila jen kategorie U11. V základní skupině kluci sahali po semifinále, kde jim vítězství uniklo jen o vlásek a konečná remíze ve velmi vyrovnané skupině je nakonec poslala do boje o sedmé místo. V něm kluci nestačili na tým FC Hallescher a celkově se tak umístili na 8. místě. Turnaj vyhrál tým z Berlína, který ve finále porazil RW Erfurt vysoko 6:2.

Nedělní dopolední turnaj zahájila kategorie U10, která v základní skupině obsadila 3. místo a v zápase o umístění prohrála s RB Leipzig 0:5 a na turnaji obsadila celkově 6. místo. Turnaj kategorie U10 nakonec vyhrál tým Chemnitzer FC.

Jako poslední se pak z našeho týmu turnaje zúčastnila žákovská kategorie U12, která v základní skupině obsadila 4. místo. V zápase o celkové umístění pak náš tým narazil na tým z Berlína, se kterým prohrál v penaltovém rozstřelu a celkově tak umístil konečné 8. místo. Vítězem kategorie U12 se jako dopoledne stal tým z Chemnitzu.

Naše nejmladší přípravková kategorie absolvovala přátelská utkání formou malého miniturnaje za účasti vedle domácího týmu i týmu z Auebachu a Hofu. Hrálo se systémem každý s každým a dvoukolově. Naši kluci si mohli vyzkoušet malinko jiný systém hry, než na jaký hrají u nás v Čechách. Hrálo se na daleko větším hřišti a v celkovém počtu pěti hráčů a brankář. Co asi nejvíc dělalo klukům problém byla velikost míče. V Německu se hraje také s odlehčeným balonem, ale ne velikosti 3 jako u nás. Míč velikosti 5, který se u nás používá od starších žáků byl pro některé naše borce velkým oříškem. :-)))

Kluci odehráli celkem 6 utkání, kdy 2x prohráli s domácími kluky ze Zwickau, 2x porazili Auerbach a smírně se pak rozešli s týmem z Hofu. Klukům patří velká pochvala za reprezentaci klubu a i přes brzké vstávání na nich nebyla znát únava během celého výletu.