Dne 14. listopadu 2018 se v německém Zwickau v rámci projektu „Spiel ohne Grenzen – Fussball verbindet. Hra bez hranic – Fotbal spojuje“, který byl uzavřen mezi kluby FSV Zwickau a FC Slavia Karlovy Vary uskutečnil seminář pro trenéry nejen z týmů projektu, ale i další trenéry z okolí Zwickau.

Přednášku na téma „pressing“ vedl hlavní trenér A-týmu ze Zwickau pan Joe Enochs, který ve své kariéře odehrál několik zápasů v německé bundeslize a nakoukl i do reprezentace USA. V první fázi byla přednášky se jednalo o teorii za pomoci nejen magnetické tabule, ale i videa. Trenér nás seznámil s koncepcí a cílem, který považuje za velmi úspěšný a použitelný v německé třetí lize. Na závěr teoretické části došlo i na diskuzi, kde měli jednotlivý trenéři možnost přednést své poznatky či dotazy. Do samotné diskuze se zapojili trenéři od nás a na závěr semináře byli samotným trenérem A-týmu pochváleni za velmi přínosnou diskuzi.

Po teoretické části nás čekala na umělém trávníku WESA stadionu praktická část, kde přednášející trenér ostatním kolegům představil svůj systém v praxi a to na chlapcích z kategorie U19 z pořádajícího týmu FSV Zwickau. Po hodinovém tréninku došlo opět na diskuzi s přednášejícím trenérem.