Dne 21. října 2018 se do německého Zwickau vypravila v rámci projektu „Spiel ohne Grenzen – Fussball verbindet. Hra bez hranic – Fotbal spojuje“, který byl uzavřen mezi kluby FSV Zwickau a FC Slavia Karlovy Vary společně s kategorií U12 i kategorie U13.

Pro kategorii U12 byla naplánovaná akce za účasti pěti týmů, kde se vedle domácích a našeho týmu akce zúčastnily i týmy z Jeny, Lipska a Chemnitzu.

Dle slov trenérů byla tato akce nejnáročnější z celého podzimu. Velké tempo a nasazení, které zatím nepředvedl žádný tým v naší žákovské lize, který se s námi do té doby utkal. Všechny zápasy jsme sice prohráli, ale je potřeba uznat, že soupeř byl vždy lepší a pro další růst této kategorie je zapotřebí více takových akcí.

Kategorie U13 sehrála svůj přátelský zápas proti stejně starým klukům ze Zwickau. Kluci utkání sice prohráli, ale v tomto zápase je čekalo několik novinek, které trenéři zhodnotili jako dobrou přípravu na příští rok. Hřiště bylo připravené od vápna k vápnu a hrálo se na velké branky.

Vrcholem této akce pak bylo shlédnutí zápasu 3. ligy mezi FSV Zwickau a FC Hansa Rostock. Naše děti měly možnost doprovodit hráče na plochu za asistence téměř devíti tisíc diváků a to oblečený v dresech domácího týmu. Které si pak mohli nechat jako památku na tento den.