Dne 20. října 2018 se do německého Zwickau poprvé vypravila v rámci projektu „Spiel ohne Grenzen – Fussball verbindet. Hra bez hranic – Fotbal spojuje“, který byl uzavřen mezi kluby FSV Zwickau a FC Slavia Karlovy Vary, kategorie U8, tedy ročník narození 2011.

Naše nejmladší přípravková kategorie absolvovala přátelská utkání formou malého miniturnaje za účasti vedle domácího týmu i týmu z Auebachu a Hofu. Hrálo se systémem každý s každým a dvoukolově. Naši kluci si mohli vyzkoušet malinko jiný systém hry, než na jaký hrají u nás v Čechách. Hrálo se na daleko větším hřišti a v celkovém počtu pěti hráčů a brankář. Co asi nejvíc dělalo klukům problém byla velikost míče. V Německu se hraje také s odlehčeným balonem, ale ne velikosti 3 jako u nás. Míč velikosti 5, který se u nás používá od starších žáků byl pro některé naše borce velkým oříškem. :-)))

Kluci odehráli celkem 6 utkání, kdy 2x prohráli s domácími kluky ze Zwickau, 2x porazili Auerbach a smírně se pak rozešli s týmem z Hofu. Klukům patří velká pochvala za reprezentaci klubu a i přes brzké vstávání na nich nebyla znát únava během celého výletu.