Další velkou akcí a zkouškou organizačních schopností v rámci projektu „Spiel ohne Grenzen – Fussball verbindet. Hra bez hranic – Fotbal spojuje“, který byl uzavřen mezi kluby FSV Zwickau a FC Slavia Karlovy Vary se měl stát fotbalový turnaj u nás v Karlových Varech.

Za účasti čtyř týmů: FC Slavia Karlovy Vary, FSV Zwickau, SV Turbine Bergen a SpVgg Weiden, se uskutečnil první turnaj tohoto typu. Po příjezdu všech účastníků se uskutečnila malá porada s rozhodčími a hlavním pořadatelem turnaje, tak aby se domluvila společná pravidla samotné hry a předešlo se tak případným nedorozuměním.

Turnaj byl již od začátku rozehrán ve velmi vysokém tempu, které nakonec vydrželo až do posledního hvizdu pánů rozhodčích. V prvních zápasech na sebe narazily na jednom hřišti tým domácí Slavie Karlovy Vary a partnera z projektu, tým FSV Zwickau, na druhém hřišti Bergen proti Weidenu. Naši kluci asi jako jediný dokázali potrápit celkového vítěze turnaje a do posledních minut sahali i po remíze. Ve druhém kole potvrdil svoji kvalitu tým ze Zwickau a rozstřílel tým z Weidenu vysoko 8:3. Naši kluci pak předvedli zodpovědný výkon proti Bergenu a připsali si první výhru do tabulky turnaje. V posledním zápase tým ze Zwickau nepřipustil možnost překvapení, s Bergenem vyhrál a potvrdili roli favorita turnaje. Na druhém hřišti se hrálo o celkové druhé místo v turnaji a bojovnost hráčů obou týmů tomu také odpovídala.

Nejlepším hráčem turnaje byl dle volby všech trenérů vyhlášen Martin Lexa z FC Slavie Karlovy Vary, nejlepší střelcem se sedmi góly Noel Friedel z FSV Zwickau a nejlepším brankářem pak Lennert Schmutzer z SpVgg Weiden.