V neděli 23. září 2018 se v rámci projektu s partnerským týmem ze Zwickau uskutečnilo přátelské utkání kategorií U14. S ohledem na to, že měli kluci z karlovarské Slávie v nohách vítězné těžké utkání ze soboty v Ústí nad Labem k tomuto přátelskému utkání přistoupili jako ke kvalitnímu, fyzicky náročnému tréninku, kde výsledek nehraje roli.

Celé utkání si za nás zahráli dva hráči U15, kteří se ve svém ročníku zatím tolik neprosazují. Díky domluvě s trenéry soupeře jsme naše náhradníky mohli střídat do zápasu „hokejově“ a tak se na některé hráče podívat v úsecích hry na jiných postech než obvykle hrají.

První poločas proti nám nastoupili hlavně hráči U14 a byla to hezká fotbalová podívaná. Hrál se rychlý přímočarý fotbal, s minimem vzduchem nakopávaných balonů. Soupeř byl velmi, velmi dobrý a myslím, že i jeho trenéry musel uspokojit náš výkon.

Do druhého poločasu jsme vstoupili stejně aktivně, ale postupem času se na našich klucích projevila únava, obraz hry se změnil, soupeř měl silně navrch, ale to nevadilo. Kluci se museli o to víc „kousnout“ a vydat se ze všech sil.

Po zápase jsme si všichni společně dali oběd a v rámci interkulturní akce navštívili Bowling bar, kde jsme si společně zahráli bowling a na klucích bylo vidět, že se snaží společně komunikovat, kde hlavním tématem byl samozřejmě fotbal a ten i dle našeho názvu projektu nemá hranice a spojuje.