V rámci projektu „Spiel ohne Grenzen – Fussball verbindet. Hra bez hranic – Fotbal spojuje“, který byl uzavřen mezi kluby FSV Zwickau a FC Slavia Karlovy Vary se uskutečnilo v pořadí druhé soustředění německého partnera v Karlových Varech, tentokráte kategorie U19.

Oproti poslednímu soustředění, které se uskutečnilo v červnu loňského roku, se celá akce nesla v daleko svižnějším tempu. Zatímco naši kluci se nacházejí ve druhé polovině zimní přípravy, pro kluky z německého Zwickau se jednalo o finální fázi přípravy, která měla vyvrcholit nedělní generálkou na první mistrovské utkání. Během soustředění si kluci našli chvíli i na odpočinek v podobě bowlingu, šipek a stolního fotbálku.

Náročný víkend včetně samotného zápasu zhodnotil hlavní trenér této kategorie Marián Geňo.

Zwickau U19 4-3 (3-1)

První poločas se hodně podobal tomu čtvrtečnímu proti Teplicím, soupeř nás možná malinko podcenil, my jsme hráli velmi agresívně a organizovaně, po zisku míče jsme pelášili co nejkratší cestou k soupeřově bráně. Nejdřív nás dostal po rohu do vedení hlavou Dubničky a chvíli na to po brejku zvýšil sólem Jaffan na 2-0. Ke konci poločasu soupeř přidal na obrátkách a podařilo se mu snížit na 2-1. Už jsme vyhlíželi konec poločasu, aby hráči nabrali síly a ještě nakonec vyšel další brejk zakončený Gondzsalou na 3-1. Ve druhém poločase už naší obrannou čtveřici tvořili mladší dorostenci a navíc soupeř nás začal přehrávat, bylo na nich vidět, že rozhodně u nás nechtějí prohrát, valil se na nás jeden útok za druhým. V těch chvílích nás hodně držel brankář Novotný. Ale patnáct minut před koncem ani on nedosáhl na krásnou střelu z vápna hostujícího záložníka 3-2. Vyrovnání pak viselo na vlásku, naši hráči už po náročném programu vyhlíželi konec, naštěstí pět minut před koncem po ojedinělém brejku vybojoval zdánlivě ztracený míč Dubnička a předložil ho Mašatovi, který se nemýlil 4-2. Soupeř se nevzdal a dvě minuty před koncem snížil po doražené penaltě na 4-3. Poslední minuty byly ještě hodně hektické, ale nakonec nás při poslední šanci soupeře opět podržel hráč zápasu Novotný. Potěšila i závěrečná děkovačka fanouškům, kterým děkuji za podporu svých ratolestí. Sportovně musím uznat, že vyhrál spíš šťastnější. O to víc ta výhra ale hřeje, kluci si při ní sáhli na dno.

Já jsem hlavně spokojený, že nemáme žádné velké zranění z takto náročného bloku, byl to pro nás takový herní vrchol zimní přípravy, někteří kluci si sáhli na opravdové dno fyzických sil.