Další školení trenérů v měsíci září proběhlo tentokráte u nás v Karlových Varech a to v salonku hotelu Marttel. Pozvánku přijal fitness trenér úspěšný kulturista na mezinárodním poli pan Jaromír Prášek, pod jehož vedením „sportovně“ rostou i naše děti z klubu.

Školení bylo rozděleno do několika bloků, po kterých pak následovala diskuze, kde měli trenéři možnost nechat si zodpovědět své dotazy. S praktickou ukázkou pak pomohli naši hráči, David Gondzsala a Sammy Farid.

V průběhu školení byla probrána témata jako vhodná strava pro sportovce, důvody návštěvy fitness centra, stavba těla, rozvoj vitální kapacity plic, náplň a náročnost tréninku podle věkové kategorie, důvody trénování síly, reakční rychlosti a zapojení úpolových cvičení do samotného tréninku. V závěrečné debatě pak proběhla diskuze na téma mýty a fámy o posilování.