Akce v rámci projektu „Spiel ohne Grenzen – Fussball verbindet. Hra bez hranic – Fotbal spojuje“, který byl uzavřen mezi kluby FSV Zwickau a FC Slavia Karlovy Vary se poprvé uskutečnila u nás v Karlových Varech. Na programu bylo sehrání přátelského utkání mezi kategoriemi U7 a U12. V rámci této akce se uskutečnila interkulturní akce spojená s postupem karlovarského týmu do třetí ligy. Kluci tak měli možnost,stejně jako ve Zwickau, doprovodit oba týmy na hřiště. Kluci, kteří se nestyděli, tak doprovodili nejen domácí tým, ale i tým z Českého Krumlova a rozhodčí zápasu.

Poté se kluci odebrali na tribunu mezi diváky a společné shlédli první poločas zápasu. Během prvního poločasu kluci ztratili ostych a společně s fanoušky domácích začali fandit….nejen Vary, ale i Zwickau.

Po prvním poločase se účastníci projektu odebrali na oběd. Po konci zápasu měli kluci možnost na hřišti společně oslavit již zmiňovaný postup, vyfotit se nejen s hráči prvního týmu, ale i se samotným pohárem pro vítěze Divize A.

Po menších oslavách se kluci šli rozcvičit a následně sehráli obě kategorie svá přátelská utkání. Tak jako při ostatních setkáních, i zde nešlo o vítězství, ale zahrát si pro radost a poznat nové přátele. Zápal pro samotnou hru od všech aktérů byl příkladný a svým potleskem ho ocenili i ostatní diváci, kteří zůstali i na tato přátelská utkání. Při následných penaltách si kluci dokázali poradit jak bez trenérů, tak i samotná bariéra jiné řeči nebyla problémem. Za toto klukům patří velké díky.

Po následném utkání došlo ještě ke společnému posezení všech týmů s pokračujícími oslavami postupu a následným zápasem karlovarské rezervy.