Projekt „Spiel ohne Grenzen – Fussball verbindet. Hra bez hranic – Fotbal spojuje“, který byl uzavřen mezi kluby FSV Zwickau a FC Slavia Karlovy Vary nabídl klukům kategorie U17 ze Zwickau a Slavie Karlovy Vary. Pro partnera z Německa to byla první akce pod názvem „tréninkový kemp“ a kluci zde strávili necelé tři dny.

V pátek, po příjezdu na hotel a ubytování se, byl naplánován první interkulturní program a to bowling. Kluci měli tak možnost navázat první kontakty mezi sebou.

Na sobotní dopoledne byla naplánována další interkulturní akce a to návštěva bazénového centra KV Arény a procházka lázeňským územím města Karlovy Vary s amatérským výkladem samotné historie města Karlovy Vary. Po menším odpočinku pak odpoledne kluky čekala první společná akce na trávníku v podobě společného tréninku. Vzhledem již skončené soutěži jak u nás,tak i v Německu byl celý trénink veden všemi trenéry zábavnou formou. Do samotného tréninku se zapojil i manažer projektu František Dřížďal. Druhý večer se pak nesl ve znamení právě probíhajícího mistrovství světa ve fotbale, resp. Zápasu Německo – Švédsko.

Na nedělní dopoledne byl naplánován přátelský zápas dle pravidel FAIR PLAY, který ač přes velkou únavu hráčů ze Zwickau nabídl krásnou podívanou pro několik rodičů jak z české strany, tak z německé, kteří s týmem dorazili už v pátek za což jim patří velké poděkování. Po nedělním obědě proběhlo menší zhodnocení víkendové akce se závěrem, že akce splnila nejen tu sportovní stránku.