V rámci projekt „Spiel ohne Grenzen – Fussball verbindet. Hra bez hranic – Fotbal spojuje“, který byl uzavřen mezi kluby FSV Zwickau a FC Slavia Karlovy Vary tentokráte poslal do Zwickau kategorie U8 a U10. Setkání se konalo 13. května 2018.

Obě kategorie měli možnost zavítat na mistrovský zápas kategorie U19 FSW Zwickau – SV Babelsberg 03. V rámci tohoto utkání mohli kluci doprovodit oba týmy na hřiště a stát se tak součástí samotného zahájení zápasu. Za velkého potlesku místních diváků pak kluci usedli na tribunu a společně s trenéry sledovali samotné utkání, které nakonec, za velkého povzbuzování našich kluků, domácí tým prohrál 1:4.

Po skončení zápasu jsme se odebrali na stadion, který využívají mládežnické týmy FSV Zwickau a zde sehráli plánované přátelské utkání. Kategorie U10 po velkém boji nakonec prohrála 5:6 a kategorie U8 si, snad z únavy či velkého hřiště, kde se hrálo 6+1, odvezla prohru 0:13. Náplastí pak byl penaltový rozstřel, kde klukům ze Zwickau vrátili prohru ze zápasu.

Celý zápas obou kategorií se nesl ve velice přátelské atmosféře, opět bez rozhodčích v duchu FAIR PLAY.