Dne 25. května 2018 se do německého Zwickau vypravila v rámci projektu „Spiel ohne Grenzen – Fussball verbindet. Hra bez hranic – Fotbal spojuje“, který byl uzavřen mezi kluby FSV Zwickau a FC Slavia Karlovy Vary, kategorie U15, což jsou kluci narození v roce 2003. Pod vedením trenérů Dana Drahokoupila a Karla Dvořáka absolvovali kluci společný trénink s o rok mladší kategorií ze Zwickau. Po prvotním seznámením se s areálem a samotným přivítáním ze strany našeho partnera se kluci pomalu převlékli a odebrali na místní umělou trávu, kde se měl konat společný trénink.

Trenéři ze Zwickau měli již pro kluky připravená cvičení a po úvodní rozcvičce a lehkém protažení se kluci rozdělili na dvě party. Jedna parta absolvovala trénink pod vedením trenérů ze Zwickau a druhá parta pak pod vedením našich trenérů. Náplní tréninků byla na jedné straně hra ve formě 2 proti 3 na více branek s několika obměnami, na straně druhé pak dynamická technika formou přihrávek, narážeček s náběhy do koncovky. Zhruba po třiceti minutách se obě party vyměnily. Co by to bylo za fotbalisty, kdyby nedošlo na závěrečnou hru. Přestože byl v plánu jen společný trénink, nakonec i na utkání došlo. Opět v rámci pravidel Fair Play trval zápas dvacet minut a náš tým nakonec zvítězil díky brance Filipa Kavky 1:0.

Je třeba kluky pochválit za vynikající přístup a ač byl k dispozici tlumočník, snažili se mezi sebou komunikovat v základních frázích nejen německy, ale i anglicky.