Akce v rámci projektu „Spiel ohne Grenzen – Fussball verbindet. Hra bez hranic – Fotbal spojuje“, který byl uzavřen mezi kluby FSV Zwickau a FC Slavia Karlovy Vary se tentokráte v rámci své naplánované akce zaměřil na trenéry obou klubů.

Náš klub na základě spolupráce trenérů kategorie U9 a pana Matěje Kocourka využil plánované návštěvy trenéra mládežnických kategorií Atlética Madrid pana Fermína Martinéze v České republice a využil možnost ukázkových tréninků a následné diskuze s tímto odborníkem na práci s dětmi a mládeží. Celkem bylo naplánováno po třech trénincích a to pro kategorii mladší přípravky, starší přípravky a kategorii mladších žáků.

Pan Fermín Martinéz za asistence trenérů pana Matěje Kocourka a pana Vasila Boeva předvedl způsob a vedení tréninkové jednotky, který je vlastní fotbalové akademii Atlética Madrid. Velký zážitek z této akce si odnesly i naše děti napříč všemi kategoriemi, které měly možnost pod touto věhlasnou osobou trénovat.

Po každém tréninku byl dán prostor pro případné dotazy, kde se trenéři mohli dozvědět proč zrovna trénovat tímto způsobem, příp. na co si dát v tréninku pozor. Nemalý zájem byl i o společnou fotografii s panem Martinézem nejen ze strany dětí, ale i samotných trenérů.