Svůj „Německý den“ absolvovala i kategorie mladších žáků, pro které byl připraven velmi nabitý den. Již ráno se kluci cestou do Zwickau zastavili ve firmě SKF Chodov a zde pro ně byla připravena komentovaná prohlídka firmy. Tato firma, která mimo jiné sídlí i ve Zwickau, v loňském roce pořádala fotbalový turnaj a naši kluci, jako vítězové tohoto turnaje, obdrželi pozvánku zúčastnit se mezinárodního turnaje ve švédském Göteborgu.

Po prohlídce se kluci přesunuli do Zwickau, kde pro ně byl naplánovaný společný trénink a na konci dne i menší přátelské utkání s kluky ze Zwickau. Veškeré fotbalové aktivity byly tentokráte v režii trenérů z partnerského týmu, jejichž cílem bylo kluky z obou týmu společně pracovat a hlavně komunikovat.

Během odpolední pauzy čekalo na kluky překvapení v podobě návštěvy zimního stadionu, kde si kluci mohli vyzkoušet metanou, která se svými pravidly velmi podobá curlingu. Ostych během chvíle vystřídala chuť a na klucích byla vidět spokojenost z připraveného překvapení.